Technology

W przyszłym sezonie w Champions League będzie walczyć Eintracht!

22.05.2022, 09:30 0 komentarzy

Trzeba pamiętać, że rozgrywki Ligi Europy były niesamowicie intrygujące w sezonie 21/22. Dostaliśmy okazję oglądać wiele fenomenalnych spotkań i naprawdę ciężko było wskazać głównego faworyta do końcowego zwycięstwa. W fazie pucharowej zmagań Europa League wystąpiła Duma Katalonii, która została wyeliminowana z Champions League i z całą pewnością to było dużą niespodzianką. Zawodnicy Dumy Katalonii początek sezonu mieli kiepski, lecz na wiosnę zaprezentowali się o niebo lepiej. Sporo specjalistów od piłki nożnej twierdziło, iż głównym pretendentem do zwycięstwa w tych rozgrywkach jest właśnie Barcelona. Jednak to wszystko odmieniło się w sytuacji, gdy do Hiszpanii przyjechał niemiecki Eintracht Frankfurt. Piłkarze Dumy Katalonii byli naprawdę zdziwieni i ponieśli porażkę z Eintrachtem dwa do trzech. I od tego momentu zaczęła się doskonała forma piłkarzy Eintrachtu.

Niemiecka drużyna dała radę awansować do finałowego spotkania zmagań w Ligi Europy, gdzie drużyna Rangers z Glasgow była ich przeciwnikiem. W trakcie tej edycji Ligi Europejskiej fenomenalnie spisywała się też ekipa ze Szkocji i bez cienia wątpliwości to był odpowiedni oponent dla niemieckiego klubu. Naprawdę mnóstwo sympatyków piłkarskich przybyło na wielki finał Ligi Europejskiej, który miał miejsce w Sewilli. Na trybunach właśnie na skutek tego otrzymaliśmy szansę, żeby podziwiać prawdziwe futbolowe święto. Warto mieć na uwadze to, że starcie to było niezwykle wyrównane. Nieco lepiej rozpoczęli je jednak gracze Rangers z Glasgow, którzy dali radę objąć prowadzenie 1:0. Jednak gracze drużyny z Niemiec nie planowali rezygnować i po paru minutach odpowiedzieli bramką. Nie nie mieliśmy okazji zobaczyć już goli do końca finałowej batalii i dlatego arbiter zarządził dodatkowe 30 minut gry. Rzuty karne zdecydować miały o triumfatorze Ligi Europejskiej, gdyż podczas dogrywki też nie padła bramka decydująca. Eintracht Frankfurt podczas karnych był lepszym zespołem i zwyciężył rezultatem trzy do dwóch. To z pewnością była fenomenalna okoliczność dla wielu wielbicieli Eintrachtu.