Technology

Narodowa drużyna Stanów Zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z reprezentacją Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

24.06.2022, 09:08 0 komentarzy
Narodowa drużyna Stanów Zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z reprezentacją Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

Z pewnością siatkówka w Polsce jest naprawdę rozpoznawalną dyscypliną sportową. Mamy dużą rzeszę kibiców, którzy są skłonni jeździć za naszą reprezentacją w każde miejsce na świecie. Polska kadra w siatkówce święciła w ciągu minionej dekady ogromne zwycięstwa i należy wziąć ten fakt pod uwagę. Nasza polska kadra w siatkówce w ostatniej dekadzie jako pierwsza drużyna w dziejach tej sportowej dyscypliny dała radę obronić tytuł mistrza na mistrzostwach świata. Oprócz tego parę razy reprezentacja narodowa Polski siatkarzy zdobywała medale podczas mistrzostw Europy. Siatkarscy sympatycy z naszego kraju między innymi dlatego liczą na to, że siatkarze odniosą następny triumf, ale teraz w Lidze Narodów. Są to stosunkowo nowe zmagania, które zostały zainaugurowane parę lat temu. W tych zmaganiach na dzień dzisiejszy nie udało się nam wygrać, ale teraz mamy na to ogromne szanse.

Drugi tegoroczny turniej w ramach Ligi Narodów został rozegrany w Bułgarii. Należy podkreślić to, reprezentacja Polski siatkarzy radziła sobie tam doskonale. Na początku tego sezonu wielu ekspertów zastanawiało się nad tym, czy wybór na nowego szkoleniowca byłego siatkarza Serbii Nikoli Grbicia to odpowiedni krok. Aktualna dyspozycja kadry Polski udowadnia jednak, iż to był bardzo dobry ruch ze strony PZS. W poprzednim spotkaniu narodowa reprezentacja Polski siatkarzy ograła narodową kadrę USA wynikiem 3:1. Początek tego pojedynku dla kadry Polski był jednak trochę kłopotliwy. Reprezentacja USA wygrała seta numer 1 i mogło się wydawać, iż może być to bardzo wyrównany mecz. Następne sety to jednak był popis fantastycznej gry reprezentacji Polski i w końcowym rozrachunku wygrali wynikiem trzy do jednego. Po spotkaniu kapitan kadry polskiej Kurek Bartosz podkreślił parę elementów, które możemy w przyszłości doskonalić i należy mieć to na uwadze. z całą pewnością możemy liczyć na kolejne sukcesy, ponieważ na spotkania polskiej reprezentacji patrzy się z przyjemnością.

Zostaw komentarz