Technology

Mistrz Ekstraklasy będzie grać w europejskich rozgrywkach na wiosnę - zwycięstwo z Villarreal wynikiem 3 do 0!

09.11.2022, 10:28 0 komentarzy

Na pewno futbolowi wielbiciele w naszym kraju nie mają za często sposobności do świętowania sukcesów swojej drużyny w pucharach europejskich. Przeważnie polskie zespoły szybko kończą swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi i wtedy mogą skoncentrować się jedynie na rozgrywkach krajowych. W aktualnie trwającym sezonie jednak największe pobudki do zadowolenia mają kibice poznańskiego Lecha. Drużyna Lecha Poznań wywalczyła awans do grupowej fazy Ligi Konferencji i od samego początku gwarantuje swoim sympatykom naprawdę sporo emocji. W szóstej kolejce zmagań grupowych Lech Poznań grał z Villarreal CF, a więc naprawdę ciężkim oponentem. Zwycięstwo w tym meczu oznaczało, że zawodnicy Lecha Poznań zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Dużo ekspertów sportowych nie wierzyło w to, że mistrz Ekstraklasy zdoła wygrać z znacznie lepiej notowanym rywalem i warto mieć to na uwadze.

Od początku tego starcia Lech wyglądał znacznie lepiej niż Villarreal CF. Bardzo dobrym przykładem tego był gol Kristoffera Velde, który padł w dwudziestej siódmej minucie tego spotkania. Kibice mistrza PKO Ekstraklasy szaleli ze szczęścia i znacznie mocniej zaczęli dopingować swoich piłkarzy. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem jeden do zera dla Lecha Poznań. Piłkarze Lecha Poznań musieli grać ostrożnie i równolegle poszukiwać szansy na zdobycie drugiego gola w drugich 45. minutach pojedynku. Sześć minut po wznowieniu gry zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy zdobyli kolejnego gola. W 51. minucie bramkę na dwa do zera ustrzelił Skóraś, który pokazał się w tym pojedynku niesamowicie. Gracz mistrza polskiej ligi trzynaście minut przez końcem pojedynku strzelił drugą bramkę, co doprowadziło fanów piłkarskich zgromadzonych na stadionie przy Bułgarskiej do ekstazy. Mecz finalnie zakończył się rezultatem 3:0 dla mistrza polskiej ligi, co oznaczało pewny awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji. W rozgrywkach grupowych mistrz polskiej Ekstraklasy zajął II lokatę. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy rywalizować będą z Bodo/Glimt.