Niedługo rozpoczną się wybory na prezydenta w USA

15.09.2020, 10:35 0 komentarzy
Niedługo rozpoczną się wybory na prezydenta w USA

W 2020 roku USA zagłosuje na przyszłego prezydenta. Aktualnie ten urząd wypełnia Donald Trump i jak najbardziej ubiega się on o reelekcję. inni kandydaci działają i 50 dni przed wyborami mamy możliwość zapoznać się z opiniami publicznymi. W jaki sposób przedstawia się sytuacja aktualnie? Szanse którego kandydata mogą być największe? W opozycji z ostatnimi wyborami, największy oponent obecnego prezydenta ma znacznie większą przewagę.

Przedstawiciel Demokratów, Joe Biden, posiada ponad 7% przewagę nad obecnym prezydentem Ameryki. Jednakże komitet wyborczy Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby bieżące sondaże prezentowały przyszły wynik głosowania. Ostatnio sytuacja była nawet podobna - Clinton w zeszłych wyborach również wyszła na prowadzenie, ale ta wyższość nie była bardzo spektakularna. Było to zaledwie 2,3 procenta. Pomimo że była sekretarz stanu miała przewagę i otrzymała większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę cały kraj, została pokonana w starciu z obecnym prezydentem.

Co interesujące, w Stanach Zjednoczonych nie stanowi o wyniku liczba poszczególnych głosów. Stanowiący okazuje się być głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich ilość i uzależniona jest ona od populacji w danym stanie. Kilka stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona - wojuje ze sobą w znacznej mierze.

We wszystkich wymienionych stanach sondaże różnią się. W niektórych miejscach wygrywa Trump, innym razem Biden. Sytuacja zatem nie będzie łatwa do przewidzenia. Sporo zdecydowanie zależeć będzie od panujących postaw w wybranej części USA - czasem obywatele przedstawiają ogólnie republikańskie idee, a niekiedy okazują się to typowo demokratyczne poglądy. Jednakże chociażby w częściach USA w znacznej mierze republikańskich w ostatnim czasie pozachodziły ogromne zmiany. Dużo dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy posiadają dosyć liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie mieszkania. Takie podpisy mogą mieć spory wpływ na wybór kolejną głowę państwa.

A jak się odbędą wybory w okresie epidemii? Przez pandemię wybory potrwają trochę dłużej, albowiem zaczną się dokładnie za niedługo. Duża ilość obywateli będzie głosować poprzez korespondencję.

Pozostaje więc czekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie jest do końca pewne a sugerowanie się publicznymi opiniami może okazać się niewłaściwe.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane